Як зафіксувати шкоду завдану вибухами на військових складах?

Євген Лукашенко

enter snДля належної фіксації збитків завданих внаслідок вибухів на військових складах  біля м. Калинівка у випадку неналежної фіксації їх з боку органів державної влади чи з будь яких інших причин можна вжити таких заходів.
Звернутись із заявами про складання актів пошкодження майна до
- сільської, селещної, міської ради
- одночасно направити такі заяви до голови Калинівської ОДА, голови комісіїї з питань ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
- самостійно скласти акти про пошкодження (у крайньому випадку при  відмові фіксації з боку органів державної влади або додатково до актів зазначених вище, самостійно використовувати як доказ такі акти не рекомендується).

Оскільки з відкритих джерел стало відомо, що розслідуванням фактів вибухів на військових складах займається військова прокуратура Центрального гарнізону м. Вінниця вул. Стрілецька б. 105, необхідно звернутись із клопотанням до слідчого (прокурора) цієї прокуратури про визнання потерпілим по справі. Після визнання потерпілим по справі та вручення памятки про права та обов`язки, можна заявляти клопотання. Слідчий має розглянути клопотання про визнання потерпілим по справі на протязі 10 днів та прийняти процесуальне рішення.  У випадку відмови, постанову про відмову потрібно оскаржити до Вінницького міського суду на протязі 10 днів з часу отримання постанови. 
Після набуття статусу потерпілого по справі, доцільно заявити наступнці клопотання:
- клопотання про проведення огляду місця події з експертом для повного фіксації пошкоджень будинків;
- клопотання про долучення до справи доказів (фото, відеоматеріалів, квитанцій чеків про купівлю будівельних матеріалів);
- клопотання про проведення будівельно-технічної експертизи для визначення вартості відновлювального ремонту.
Для представництва своїх інтересів в  кримінальному провадженні громадяни можуть  звернутись із відповідною заявою до Калинівського бюро з надання правової допомоги м. Калинівка вул. Нестерчука б. 39 де їм можуть призначити адвоката за рахунок держави.

go to site icons9Зразки документів

Як отримати компенсацію за житло війсковослужбовцю?

Євген Лукашенко

Порядок надання компенсацій за житло для військовослужбовців визначається  постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року "Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, северенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей". В супереч визначеному порядку УПСЗН Ладижинської міської ради військовослужбовцю було відмовлено в наданні компенсації в зв`язку із тим, що в нього захворювання пов`язане із захистом Батьківщини. Вказане рішення УПСЗН було оскаржено в судовому порядку. Євгеном Лукашенком було підготовлено позовну заяву до Ладижинського міського суду. Суд став на бік військовослужбовця та зобов`язав виплатити заявнику належну йому компенсацію. Для оскарження незаконних дій, необхідно отримати відмову місцевого УПСЗН та підготовувати адміністративний позов.
З рішенням суду Ви можете ознайомитись  за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/68253728. 

icons9Адміністративний позов про зобов`язання виплатити компенсацію за житло.

Консультація учасників проекту USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту"

Євген Лукашенко

11 липня 2017 року в м. Вінниця в освітньому центрі ГО "Вісь" відбулась робоча зустріч адвоката Лукашенко Євгена з учасниками проекту USAID «Економічні можливості постраждалим від конфлікту". Під час зустрічі Євген Лукашенко відповів на питання учасників щодо порядку здійснення підприємноцької діяльності. Яку систему оподаткування краще обрати для здійснення підприємницької діяльності. Права підприємців на отримання субсидії.

 

Як отримати свідоцтво про народження або смерть жителям окупованих територій?

Євген Лукашенко

Документи, які видаються ДНР та ЛНР, а також на теририторії окупованого РФ Криму на підтвердження фактів смерті та народження видаються свідоцтва про смерть, народження, які в подальшому органами влади України не визнаються.  

купить Кокос Калининград Для отримання свідотцв українського зразка необхідно:
- звернутись до органів РАГС та отримати відмову у видачі свідоцтв;
- звернутись до суду за місцем фактичного проживання із заявою про встановлення юридичного факту.
Суди під час розглядку таких категорій справ повинні брати до уваги документи видані ЛНР, ДНР та на території  окупованого Криму в якості доказів. 
Лукашенко Євген під час розгляду цивільної справи посилався на  так звані "Намібські винятки", які були сформовані в консультативному висновку Міжнародного суду ООН від 21 червня 1971 року «Юридичні наслідки для держав щодо триваючої присутності Південної Африки у Намібії» зазначено, що держави - члени ООН зобов'язані визнавати незаконність і недійсність триваючої присутності Південної Африки в Намібії, але «у той час як офіційні дії, вчинені урядом Південної Африки від імені або щодо Намібії після припинення дії мандата є незаконними і недійсними, ця недійсність не може бути застосовна до таких дій як, наприклад, реєстрація народжень, смертей і шлюбів».
Під час розгляду апеляційної скарги суд апеляційний суд задоволив прохання апелянта та ухвалив позитивне рішення. 
Процедура отримання свідоцтва українського зразку не складна, заява повинна бути розглянута судом невідкладно.
Також рекомендую звертатись до адвоката який зможе правильно підготувати відповідні документи та подати їх до суду.

З судовим рішенням Ви можете ознайомитись за посиланням: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/64132517