Оскарження висновку посмертної судово психіатричної допомоги

Євген Лукашенко

Нижче приводиться приклад клопотання про призначення повторної судово-психіатричної експертизи який був складений адвокатом Лукашенко Євгеном в одній із цивільних справ.

Клопотання
про призначення повторної  судово-психіатричної експертизи

Згідно записів у амбулаторній картці Особа М.А., які зроблені лікарем психіатром Особа  О. В., Особа М.А. приходив на огляд сам: 27.02.2010 року, 16.06.2010 року прийшов на прийом у супроводі сина, 20.07.2010 року доставлений на прийом у супроводі сусідки, 17.03.2011 року на прийомі у психіатра у супроводі сусідки. 
У відповідності до ст.. 11 ЗУ «Про психіатричну допомогу» Психіатричний огляд проводиться лікарем-психіатром на прохання або за усвідомленою згодою особи. 
Ч. 4 ст. 11 ЗУ «Про психіатричну допомогу» «Рішення про проведення психіатричного огляду особи без її усвідомленої згоди або без згоди її законного представника приймається лікарем-психіатром за заявою, яка містить відомості, що дають достатні підстави для такого огляду. Із заявою можуть звернутися родичі особи, яка підлягає психіатричному огляду, , лікар, який має будь-яку медичну спеціальність, інші особи». 

У відповідності до Етичного кодексу лікаря України, прийнятий і підписаний на Всеукраїнському з’їзді лікарських організацій та Х З’їзді Всеукраїнського лікарського товариства від 27.09.2009 р. [п. 3.5]. 

Read more

Захист потерпілого під час розгляду матеріалів в суді про дорожньо-транспортні пригоди

Євген Лукашенко

Захисту в справах про адміністративні правопорушення потребують також потерпілі. Чому? Запитаєте Ви. Під час дорожньо-транспортної пригоди внаслідок дій винної сторони потерпілий зазнає значних матеріальних збитків, які полягають в пошкодженні автомобіля та необхідності його ремонтувати в подальшому. Для відшкодування збитків необхідно отримати рішення суду про визнання водія (виннуваться) винним та звернутись до суду із новим позовом "Про стягнення матеріальних збитків заподіяних внаслідок аварії". От як раз із отриманням рішення суду про визнання винним водія можуть виникнути проблеми. Суд першої інстанції може визнати водія невинувати у вчиненні ДТП, закрити справу за закінчення строку притягнення особи до адміністративної відповідальності. Це може призвести до тривалої судової тяганини в судах в порядку цивільного судочинства для з'ясування винуваться ДТП шляхом проведення автотехнічної експертизи. Як раз це і сталось в одній із справ де адвокат Лукашенко Євген представляв інтереси потерпілого, суд першої інстанції виправдав винного та закрив провадження у справі. Під час представництва інтересів потеріпілого було зібрано додаткові докази з місця події: фотографії вилиці, фотографії місця ДТП, проїздів та виїздів, також було проведено автотехнічну експертизу за замовленням потерпілого. Експерт у свому висновку констатував порушення винуватцем правил дорожнього руху. Представником потерпілого було подано апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції і за результатами розгляду справи суд апеляційної інстанції скасував постанову суду першої інстанції та визнав порушення винуватцем правил дорожнього руху за ст. 124 КУпАП. Постанова апеляційного суду доступна за посиланням.

Скасування рішення нотаріуса про накладення арешту на нерухоме майно яке було накладено за підробленим рішенням суду.

Євген Лукашенко

Одного дня Ви раптово з'ясували для себе, що на нерухоме майно, що є у Вашій власності нотаріусом накладено арешт та внесено відомості в реєстр обтяжень нерухомого майна.
Накладений арешт може мати якісь підстави, а також не поодинокі випадки коли нотаріуси вносять відомості про арешт нерухомого майна до відповідних реєстрів на підставі підроблених рішень судів. Як раз про такий випадок давайте обговоримо. Як діяти коли Ви дізнались, що на Ваше майно накладено арешт нотаріусом?
Перш за все Вам потрібно отримати витяг з реєстру обтяжень нерухомого майна та вияснити на підставі чого були внесені відомості до реєстру. Зазвичай цими підставами є рішення чи ухвала суду. Рішено доцільно перевірити у реєстрі судових рішень 
http://www.reyestr.court.gov.ua/Page/1 та з'ясувати чи воно внесено в реєстр, у випадку відсутності вказаного рішення в реєстрі є обгрунтовані підстави вважати, що рішення сфальсифіковане. Тому необхідно звернутись до суду який зазначено в ухвалі про накладення арешту та отримати наступну інформацію:

Read more

Як розірвати договір довічного утримання?

Євген Лукашенко

Договір довічного утримання - це альтернатива договору купівлі-продажу.  За договором довічно утримання одна сторона передає у власність іншій стороні квартиру, а інша сторона зобов`язується утримувати відчужувача довічно. Наприклад надавати щомісячно матеріально допомогу в грошовому еквіваленті, купувати ліки, оплачувати комунальні платежі.
Не поодинокі випадки коли сторона на користь якої передано майно не виконує умови договору довічного утримання, а в деяких випадках може обмежувати доступ до квартири. Яким чином можна розірвати договір довічного утримання? Звісно перший і найлегший шлях це розірвати договір за домовленістю сторін. Для цього потрібно звернутись до нотаріуса та подати спільну заяву про розірвання договору довічного утримання.
У випадку коли набувач не бажає добровільно врегулювати спір, залишається єдиний вихід - звернення до суду із  позовною заявою про розірвання договору довічного утримання. 

Які докази можуть бути використані в суді для доведення факту не належного виконання набувачем умов договору? 

Read more