Як розірвати договір довічного утримання?

Євген Лукашенко

Договір довічного утримання - це альтернатива договору купівлі-продажу.  За договором довічно утримання одна сторона передає у власність іншій стороні квартиру, а інша сторона зобов`язується утримувати відчужувача довічно. Наприклад надавати щомісячно матеріально допомогу в грошовому еквіваленті, купувати ліки, оплачувати комунальні платежі.
Не поодинокі випадки коли сторона на користь якої передано майно не виконує умови договору довічного утримання, а в деяких випадках може обмежувати доступ до квартири. Яким чином можна розірвати договір довічного утримання? Звісно перший і найлегший шлях це розірвати договір за домовленістю сторін. Для цього потрібно звернутись до нотаріуса та подати спільну заяву про розірвання договору довічного утримання.
У випадку коли набувач не бажає добровільно врегулювати спір, залишається єдиний вихід - звернення до суду із  позовною заявою про розірвання договору довічного утримання. 

Які докази можуть бути використані в суді для доведення факту не належного виконання набувачем умов договору? 

Read more

Поховати померлого можна без дозволу суду?

Євген Лукашенко

В засобах масової інформації розповсюджується думка про те, що починаючи з 15.03.2018 року і зв'язку із змінами до Кримінально процесуального кодексу України родичі не зможуть поховати померлого без рішення суду? Чи дійсно це так? Відповідь ні не так.  Так дійсно будуть випадки коли буде потрібно чекати ухвали суду  для проведення судово-медичної експертизи для з'ясування причин смерті але в більшості випадків вона не знадобиться. Одним словом все буде так як і було до 15.03.2018 року так званого "deadline". 

Давайте вияснимо яким чином регламентується порядок поховання померлого? 
Відповідно до наказу Міністерства охорони здоров'я, міністерства внутрішніх справ, Генеральної прокуратури України № 807/1193/279 від 29.09.2017 року. "Про затвердження Порядку взаємодії між органами та підрозділами Національної поліції, закладами охорони здоров'я та органами прокуратури України при встановленні факту смерті людини".  Визначено дії працівників закладів охорони здоров'я та МВС, Генеральної прокуратури під час перевірки фактів настання смерті.

Read more

Як відшкодувати збитки завданні залиттям квартири в місті Київ?

Євген Лукашенко

Іноді трапляється неприємності. І квартиру в якій Ви тривалий час робили ремонт затопило і це сталось з вини сусідів чи обслуговуючої організації. Які першочергові дії необхідно зробити щоб мати змогу відшкодувати завдані збитки? 
Для належної фіксації збитків необхідно:
- зафіксувати на фото і відео залиття квартири (за допомогою смартфону чи фотоапарату);
- негайно написати заяву до ЖЕКу для складання акту залиття квартири форма якого затверджена наказі Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76; 
- в акті огляду ретельно зафіксувати всі видимі ушкодження в наслідок залиття (ушкодження стін, стелі, підлоги, побутової техніки);
- звернутись до експертів КНІСЕ чи НДКЦЕ із заявою про проведення досліджень та отримання висновків "Товарознавчого дослідження" та "Будівельно-технічного дослідження" для визначення розміру завданих збитків;
- не здійснювати ремот квартири до проведення огляду експертами;
- зберегти всі чеки та накладні, квитанції які можуть бути використані в суді. 
Після збору вказаних документів Ви можете звернутись до суду із позовною заявою  про стягнення збитків завданих залиттям квартири із Винуваться. Детальніше ознайомитись із позитивною судовою практикою щодо відшкодування збитків завданих залиттям квартири Ви можете в рішенні Вінницького міського суду від 27.04.2015 року., надіюсь вона Вам стане у пригоді. 

Як відшкодувати збитки завдані ДТП?

Євген Лукашенко

Багато водіїв стають учасниками дорожньо-транспортних пригод.  Яким чином юридично правильно оформити  ДТП щоб в подальшому мати змогу стягнути збитки із винуваться ДТП? Станом на 1 березня 2018 року водії мають можливість скласти "ОнлайнЄвропротокол", який доступний за посиланням https://dtp.mtsbu.ua/page1.html. Для того щоб учасники ДТП мати змогу скористатись "ОнлайнЄвропротоколом" мають бути дотримані наступні умови:

  • не має травмованих та загиблих;
  • водії не вживали алкогольні та наркотичні засоби;
  • водії мають при собі поліси ОСЦВ;
  • водії дійшли згоди щодо обставин ДТП;
  • водії мають при  собі справні телефони;
  • автомобілі без причепів.

Онлайн протокол доступний за посиланням https://dtp.mtsbu.ua/page1.html на сайті викледено покрокову інструкції по заповненню протоколу.
У всіх інших випадках необхідно викликати працівників поліції на місце ДТП.

Що потрібно зробити водієві після того як він потрапив в ДТП?

  • Вжити заходів щодо зменшення шкоди заваної ДТП (викликати швидку медичну допомогу і т.д.); 
  • Не переміщати транспортні засоби;
  • Викликати працівників поліції;
  • Прослідкувати за правильністю складення акту пошкодження транспортних засобі та відображення всіх пошкоджень авто в тому числі і прихованих пошкоджень;
Read more