Як зафіксувати шкоду завдану вибухами на військових складах?

by Євген Лукашенко

http://www.geovie.com.br/malito/kyzaduxe.html snДля належної фіксації збитків завданих внаслідок вибухів на військових складах  біля м. Калинівка у випадку неналежної фіксації їх з боку органів державної влади чи з будь яких інших причин можна вжити таких заходів.
Звернутись із заявами про складання актів пошкодження майна до
- сільської, селещної, міської ради
- одночасно направити такі заяви до голови Калинівської ОДА, голови комісіїї з питань ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій
- самостійно скласти акти про пошкодження (у крайньому випадку при  відмові фіксації з боку органів державної влади або додатково до актів зазначених вище, самостійно використовувати як доказ такі акти не рекомендується).

Оскільки з відкритих джерел стало відомо, що розслідуванням фактів вибухів на військових складах займається військова прокуратура Центрального гарнізону м. Вінниця вул. Стрілецька б. 105, необхідно звернутись із клопотанням до слідчого (прокурора) цієї прокуратури про визнання потерпілим по справі. Після визнання потерпілим по справі та вручення памятки про права та обов`язки, можна заявляти клопотання. Слідчий має розглянути клопотання про визнання потерпілим по справі на протязі 10 днів та прийняти процесуальне рішення.  У випадку відмови, постанову про відмову потрібно оскаржити до Вінницького міського суду на протязі 10 днів з часу отримання постанови. 
Після набуття статусу потерпілого по справі, доцільно заявити наступнці клопотання:
- клопотання про проведення огляду місця події з експертом для повного фіксації пошкоджень будинків;
- клопотання про долучення до справи доказів (фото, відеоматеріалів, квитанцій чеків про купівлю будівельних матеріалів);
- клопотання про проведення будівельно-технічної експертизи для визначення вартості відновлювального ремонту.
Для представництва своїх інтересів в  кримінальному провадженні громадяни можуть  звернутись із відповідною заявою до Калинівського бюро з надання правової допомоги м. Калинівка вул. Нестерчука б. 39 де їм можуть призначити адвоката за рахунок держави.

icons9Зразки документів